ЕКРАН НА ДОПИР
ТПР
ИСЕЧЕЊЕ
ЗА НАС

ЗА НАС

JIANGSU PERFECT SAFETY TECHNOLOGY CO., LTD.

Се наоѓа во областа на делтата на реката Јангте во земјата Ксуи, градот Хуајан, и тоа е добро познато претпријатие специјализирано за истражување и развој, производство и продажба на заштитни ракавици.

ПОВЕЌЕза_текст
 • Основана во

 • Покриена површина

 • +

  Вработени во претпријатието

Видео
X
#TEXTLINK#
ПРИМЕНА

ПРИМЕНА

 • ХОРТИКУЛТУРА

  ХОРТИКУЛТУРА

  Може ефикасно да ги заштити рацете и да ја подобри ефикасноста

  ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕХОРТИКУЛТУРА
 • ИЗГРАДИ

  ИЗГРАДИ

  Може ефикасно да ги заштити рацете и да ја подобри ефикасноста

  ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕИЗГРАДИ
 • ИНДУСТРИЈА

  ИНДУСТРИЈА

  Може ефикасно да ги заштити рацете и да ја подобри ефикасноста

  ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕИНДУСТРИЈА
 • СЕРВИС ЗА АВТОМОБИЛИ

  СЕРВИС ЗА АВТОМОБИЛИ

  Може ефикасно да ги заштити рацете и да ја подобри ефикасноста

  ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕСЕРВИС ЗА АВТОМОБИЛИ
 • МЕХАНИЧКА ОПРЕМА

  МЕХАНИЧКА ОПРЕМА

  Може ефикасно да ги заштити рацете и да ја подобри ефикасноста

  ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕМЕХАНИЧКА ОПРЕМА
ХОРТИКУЛТУРА
ХОРТИКУЛТУРА
ИЗГРАДИ
ИЗГРАДИ
ИНДУСТРИЈА
ИНДУСТРИЈА
СЕРВИС ЗА АВТОМОБИЛИ
СЕРВИС ЗА АВТОМОБИЛИ
МЕХАНИЧКА ОПРЕМА
МЕХАНИЧКА ОПРЕМА
ТОПЛ ПРОИЗВОД

ТОПЛ ПРОИЗВОД

најлон-поставата-дланка-обложена-песочна-нитрил

13 гр.

ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕПрикажи Моренилон-поставата-дланка-обложена-песочна-нитрил
13 гр.
hppe-лагер-дланка-обложена-пена-нитрил

13 g HPPE облога, нитрил со пена обложена со палма

ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕПогледни Morehppe-liner-palm-обложена-пена-нитрил
13 g HPPE облога, нитрил со пена обложена со палма
најлон-постава-и-10гр-акрилен-фроти-брусен-внатре-34-обложен-песочен-латекс

13 гр најлонска облога и 10 гр акрилен тери четкан внатре, 3/4 обложен песочен латекс

ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕПрикажи Morenylon-liner-and-10g-acrylic-terry-brrushed-inside-34-обложена-песочна-латекс
13 гр најлонска облога и 10 гр акрилен тери четкан внатре, 3/4 обложен песочен латекс
најлон-поставата-дланка-обложена-пена-латекс

13 g најлонска облога, латекс од пена обложена со палма

ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕПрикажи Моренилон-лагер-палма-обложена-пена-латекс
13 g најлонска облога, латекс од пена обложена со палма
13 g HPPE облога, PU обложена со пластика
13 гр.
13 g HPPE облога, нитрил со пена обложена со палма
13 гр најлонска облога и 10 гр акрилен тери четкан внатре, 3/4 обложен песочен латекс
13 g најлонска облога, латекс од пена обложена со палма
13 g HPPE облога, PU обложена со пластика
ВЕСТИ

ВЕСТИ

Дознајте ги нашите вести во реално време

 • ракавици обложени Pu

  Во областа на заштитата на рацете, ракавиците обложени со PU станаа игра...

  +

  Ракавици обложени со PU: менувач на игри во рака ...

 • Најлонска облога 2

  Изборот на вистинскиот материјал за облогата за ракавици е клучен за да се обезбеди оптимална...

  +

  Најлон против T/C предиво: Споредување на ракавици Линин...

 • ракавици

  Ракавиците против сечење можат да спречат сечење на ножеви и носење анти-в...

  +

  Дали навистина ракавиците против сечење можат да спречат к...

 • 2 ракавици

  Во моментов на пазарот има многу видови на ракавици против сечење, без разлика дали...

  +

  Како да изберете ракавици против сечење?

ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕГледај Повеќе
ОЦЕНКА НА КЛИЕНТИТЕ

ОЦЕНКА НА КЛИЕНТИТЕ

Рис

2023 05 02

Ракавици за работа отпорни на сечење: Оваа технологија за рачно сечење, материјалот е цврст и издржлив, а перформансите против стисокот се исто така многу добри, погодни за работа со сечење со висока јачина.

датотека_25
Легна

Јанада

2023 04 22

Ракавици обложени со песочна нитрилна плама: овие ракавици нудат добро држење и контрола, одлична заштита од хемикалии и масла и апсорбираат удари и вибрации.

датотека_25
Легна

Арли

2023 04 08

Ракавици од пена нитрил: Оваа ракавица е изработена од висококвалитетен природен гумен материјал, кој е мек и удобен, со нежен допир и многу висока флексибилност, погодна за фина манипулација и високо чувствителна работа.

датотека_25
Легна

Легна

2023 03 11

Ракавици од песочна латекс: оваа ракавица може да обезбеди одлична заштита и одлична отпорност на абење, а исто така може ефикасно да ги заштити рачниот зглоб и прстите, правејќи ги работниците побезбедни и поудобни под силна стимулација.

датотека_25
Легна

Рентон

2023 02 02

Антистатички ракавици: оваа ракавица усвојува напредна технологија за електрична изолација, која може да го избегне производството на статички електрицитет и ефикасно да ја подобри безбедноста и стабилноста при работа.Исто така, има висока флексибилност и тактичност.

датотека_25
Легна
Рис Јанада Арли Легна Рентон
 • Рис
 • Јанада
 • Арли
 • Легна
 • Рентон